Drogerie Natura w fazie intensywnego rozwoju | farmacja.pl

Drogerie Natura w fazie intensywnego rozwoju

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-17 09:54:41 /

18 listopada zostanie otwarta druga drogeria Natura w Świnoujściu. Będzie to już 282 placówka tej sieci. Właścicielem drogerii jest grupa Pelion, która posiada również sieć aptek DOZ.

Należąca do Grupy Pelion spółka CEPD, zajmująca się handlem detalicznym, nabyła w roku 2014 od Alior Banku i Erste Group Bank AG firmę Polbita sp. z o.o., właściciela drogerii Natura. Pelion zaznaczał wtedy, że transakcja jest elementem realizacji strategii dywersyfikacji obszarów działalności CEPD oraz wzmocnienia relacji z klientami z sektora zdrowia i urody. Celem przejęcia jest wzmocnienie pozycji grupy CEPD w Polsce i zapewnienie wzrostu jej przychodów. – Decyzja o przejęciu sieci drogerii wynika z analizy rynku kosmetycznego w Polsce i jego dynamicznego rozwoju przy średniej rocznej stopie wzrostu w wysokości prawie 5 proc. w ciągu ostatnich siedmiu lat – mówił Ron Drori, prezes CEPD. Według PMR, w 2013 r. polski rynek kosmetyków był warty 20 mld zł. Zgodnie z prognozami, do końca 2016 r. jego wartość wzrośnie do 23 mld zł.
Od pewnego czasu drogerie Natura otwierane są obok aptek DOZ, co nie jest przypadkiem. - To jeden z konceptów biznesowych Natury, który bazuje na wykorzystaniu potencjału współdziałania drogerii i apteki w jednym miejscu. Drogeria i apteka wzajemnie się uzupełniają i zachęcają do odwiedzenia i zakupów nowych klientów, co pozytywnie wpływa na wyniki sprzedażowe – mówi Arkadiusz Szczepaniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych.

Koncept ten wpisuje się w ogólnoświatowe trendy health&beauty, które polegają na łączeniu tych dwóch rodzajów działalności tak, aby w większym stopniu spełniać potrzeby konsumentów i oferować w jednym miejscu szerszy i komplementarny asortyment.

Źródło: Parkiet.pl / dlahandlu.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj