REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 20 listopada 2020

Dymisja Jarosława Pinkasa

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Jarosław Pinkas złożył dymisję na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. Swój urząd pełnił od 1 września 2018 roku.

Wiadomość tę przekazał jako pierwszy reporter stacji RMF FM. W chwilę później, potwierdzona została ona na portalu Twitter przez rzecznika rządu, Piotra Muellera:

Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka.

REKLAMA

Podziękowania przekazał Jarosławowi Pinkasowi także minister zdrowia, Adam Niedzielski, który napisał na swoim profilu na portalu Twitter:

REKLAMA

Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa, jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej.

Pinkas miał napisać w specjalnym oświadczeniu na stronie GIS:

“Szanowni Państwo, Drodzy Współpracownicy,

ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe.

Dziękuję Państwu za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy. Obejmując urząd miałem marzenia o  przeprowadzeniu wielu nowatorskich zmian, które uczyniłyby naszą pracę lepszą, skuteczniejszą i bardziej innowacyjną w służbie zdrowia publicznego. Ich wprowadzenie w życie  nie zawsze okazywało się łatwe czy możliwe. 

Ostatnie miesiące zdominowane zostały przez  pandemię. Spadło na nas wiele dodatkowych i trudnych obowiązków. Ale to doświadczenie pokazało, że wobec wielkich wyzwań zdrowotnych udało nam się stanąć w jednym szeregu. Jestem przekonany, że jest to dla nas bezcenny sprawdzian. Nasza instytucja po raz kolejny okazała się być kluczowym filarem w ochronie zdrowia. Dziś jesteśmy już w innym miejscu niż kilka miesięcy temu, lepiej przygotowani do kolejnych  wyzwań. Dziękuję Państwu za wytrwałość, ciężką pracę w niełatwych warunkach  i poświęcenie. Mam nadzieję, że dotychczasowe działania będą kontynuowane, a praca w Inspekcji Sanitarnej pozostanie zaszczytną służbą na wszystkich szczeblach funkcjonowania instytucji.

Życzę wszystkim pracownikom  zdrowia i satysfakcji z realizacji naszej misji”. 

AM/wiadomosci.wp.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych