Dyżury aptek w Pleszewie bez zmian? | farmacja.pl

Dyżury aptek w Pleszewie bez zmian?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-14 10:14:17 /

Jak donosi portal zpleszewa.pl zarząd powiatu pleszewskiego pozytywnie zaopiniował projekt uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na naszym terenie w przyszłym roku.

Projekt musi być jeszcze pozytywnie zaopiniowany także przez burmistrzów i wójtów gmin wchodzących w skład powiatu oraz Okręgową Izbę Aptekarską w Kaliszu. Następnie zostanie przedłożony radzie powiatu do uchwalenia.

- Zarząd proponuje utrzymanie w mocy ubiegłorocznych zasad dyżurowania aptek, szczególnie, że do tej pory ani Ministerstwo Zdrowia, ani Wojewódzki Sąd Administracyjny, do którego niektóre apteki zaskarżyły ubiegłoroczną uchwałę rady powiatu w tej sprawie, nie zajęły stanowiska w kwestii dyżurów aptek – portal zpleszewa.pl cytuje protokół zarządu powiatu z 25 października.Obecnie, mimo iż radni w zeszłym roku radni zdecydowali o wydłużeniu dyżurów aptek do godziny 24.00, zdecydowana większość punktów w mieście nie zastosowała się do uchwały.

- Czy od nowego roku sytuacja się powtórzy? Czy może radni zaproponują inne rozwiązanie? A co na to gminy i izba aptekarska? – te pytania zadają dziennikarze zpleszewa.pl

Źródło: zpleszewa.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj