Dzięki Trumpowi farmaceuci dostaną podwyżki? | farmacja.pl

Dzięki Trumpowi farmaceuci dostaną podwyżki?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2018-04-11 09:02:19 /

Amerykańska sieć aptek Walgreens podnosi godzinową stawkę wynagrodzenia dla swoich pracowników. W sumie podwyżki będą kosztować firmę 100 mln dolarów rocznie. To między innymi efekt reformy podatkowej wprowadzonej przez administrację Donalda Trumpa, który obniżył podatek dla największych korporacji z 35 proc. do 21 proc.

Dzięki zmianom w systemie podatkowym i obniżeniu z 35 proc. do 21 proc. podatku "korporacyjnego", Walgreens zaoszczędzi w tym roku ponad 350 milionów dolarów. Firma zapewnia, że podniesienie stawek godzinowych dla swoich pracowników planował już wcześniej. Pozwalał na to świetny wynik finansowy firmy.

- To było w naszych planach, ale oczywiście w ich realizacji pomógł fakt uzyskania ulg podatkowych - przyznaje Alex Gourlay, dyrektor operacyjny w Walgreens Boots Alliance.
Podwyżki zapowiedzieli też inni z największych pracodawców w USA. Walmart w styczniu ogłosił podniesienie stawki godzinowej swoich pracowników do 11 dolarów, co ma firmę rocznie kosztować 300 milionów dolarów. Inne amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe Target Corporation, już w ubiegłym roku ustalił minimalne wynagrodzenie godzinowe na poziomie 11 dolarów, a teraz zapowiedział, że kwota ta wzrośnie do 15 dolarów w 2020 roku.

Prezes Walgreens Michael Pozlin nie potrafił póki co określić o ile dokładnie wzrosną wynagrodzenia pracowników jego firmy. Na podwyżki przeznaczono jednak dodatkowe 100 milionów dolarów rocznie. Natomiast konkurencyjna sieć aptek CVS Health zapowiedziała w lutym, że na podwyżki dla swoich pracowników przeznaczy aż 425 milionów dolarów rocznie.

- Zadowolony pracownik, to zaangażowany pracownik. A zaangażowany pracownik to klucz do satysfakcji klienta - podsumowuje John Boylan, analityk firmy Edward Jones.

Źródło: Chicago Tribune

Udostępnij

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj