Dziś w sejmie o "Pakiecie dla farmacji" | farmacja.pl

Dziś w sejmie o "Pakiecie dla farmacji"

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-12-07 11:58:44 /

Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego będzie dzisiaj debatował nad strategią rozwoju polskiego rynku farmaceutycznego. Spotkanie zatytułowano "Pakiet dla farmacji". Co ciekawe taki sam tytuł miał dokument przekazany w 2015 roku Ministrowi Zdrowia przez poprzednie władze Naczelnej Izby Aptekarskiej...

Zespół spotka się dzisiaj o godzinie 16, w sali im. Ignacego Daszyńskiego (nr 101, bud. C-D). Przypomnijmy, że będzie to już drugie posiedzenie tego zespołu poświęcone rynkowi farmaceutycznemu. Ponad rok temu jego członkowie spotkali się w trakcie procedowania tzw. "apteki dla aptekarza" i próbowali znaleźć alternatywne rozwiązanie dla problemów polskich aptek (tytuł spotkania brzmiał "Polskie apteki na zakręcie - od 1 do 51 procent"). Posiedzenie miało być wtedy zainicjowane przez przeciwników 'apteki dla aptekarza'.

Dziś zespół ponownie pochyli się nad polskim rynkiem farmaceutycznym. Dokładny zakres zagadnień, które mają zostać poruszone nie jest znany. Tytuł "Pakiet dla farmacji" nawiązuje prawdopodobnie do dokumentu, który w 2015 roku poprzednie władze Naczelnej Izby Aptekarskiej przekazały Ministerstwu Zdrowia. Po Krajowym Zjeździe Aptekarzy nowe władze NIA odcięły się od tej inicjatywy. Dlaczego zatem powraca dziś?
"Pakiet dla farmacji", przekazany przez Grzegorza Kucharewicza (poprzedniego prezesa NRA) Ministrowi Zdrowia, miał zawierać najważniejsze propozycje samorządu aptekarskiego dotyczące problemów polskich aptekarzy (czytaj więcej: Kucharewicz przedstawił Radziwiłłowi "Pakiet dla farmacji"). Czy osią dzisiejszego spotkania Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego będzie właśnie ten dokument? Tego dowiemy się po godzinie 16.

Jak zapewnił nas rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej, Tomasz Leleno - zbieżność tytułu spotkania z dokumentem NIA jest przypadkowa i nie będzie ono dotyczyły problemów aptekarzy.

Posiedzenie Zespołu można obejrzeć za pośrednio na stronach Sejmu

Źródło: sejm.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj