REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 5 lutego 2020

E-recepta bez podanego dawkowania – odpowiedź MZ

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Wobec licznych wątpliwości związanych z realizacją e-recept na 2 opakowania leku bez podanego dawkowania zwróciliśmy się do Ministerstwa Zdrowia z poniższym pytaniem.

Czy w myśl komunikatu MZ z dnia 28.11 w sprawie pomniejszania ilości leku, jeżeli np. w grudniu 2019 lub w styczniu z oznaczeniem terminu ważności 365 dni, wypisano 2 op. leku bez podanego sposobu dawkowania i wydano pierwsze opakowanie w terminie 30 dni od daty wystawienia, dopuszczalne jest wydanie drugiego opakowania leku po upływie 30 dni od daty wystawienia? Czy raczej należy przyjąć wersję z poradnika CSIOZ nt. e-recepty, czyli że pacjent ma na zrealizowanie całości tylko 30 dni? Niestety poradnik zawiera przykład z 1 op.

W odpowiedzi MZ stwierdziło, inaczej niż się wydawało [analogicznie jak w poradniku CSIOZ], że treść komunikatu nie przewiduje wyjątków i odnosi się do wszystkich przypadków częściowej realizacji e-recepty. Oznacza to, że wydając pierwsze opakowanie w ciągu pierwszych 30 dni od wystawienia recepty, drugie można wydać po tym czasie, w terminie ważności danej e-recepty.

REKLAMA

Pełna treść pisma znajduje się pod tym adresem.

REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych