REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 4 lutego 2020

E-recepta narkotyczna bez oznaczenia Rpw

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Z powodu pojawiających się sytuacji, kiedy e-recepta narkotyczna nie zawiera oznaczenia Rpw. w części wizualnej, tylko Rp., zwróciliśmy się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o zajęcie stanowiska.

Zadane pytanie brzmiało następująco:

Czy e-recepta na lek o kategorii dostępności Rpw. może być zrealizowana, jeżeli w części wizualnej jest zapis Rp. a nie Rpw.? Podczas realizacji program prawidłowo wybiera rodzaj recepty i odpłatność, czyli wydaje lek jako narkotyczny, czyli tak jakby była to recepta Rpw. Czy taka recepta z nieprawidłowym oznaczeniem jest prawidłowa, czy lekarz musi wystawić nową z poprawnym oznaczeniem Rpw.?

W odpowiedzi Ministerstwo Zdrowia podkreśliło, że osoby uprawnione mają obowiązek wypisywać leki narkotyczne na recepcie z oznaczeniem Rpw. Jednakże w sytuacji błędnego oznaczenia Rp. zamiast Rpw. w części wizualnej e-recepty, kiedy program apteczny traktuje taką receptą jako narkotyczną, możliwe jest jej zrealizowanie. Warunkiem realizacji jest prawidłowe oznaczenie wszystkich wymaganych elementów właściwych dla recepty narkotycznej.

REKLAMA

Pełna treść odpowiedzi znajduje się pod tym adresem.

REKLAMA

[Źródło:MZ/KO]

Czytaj także:

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych