REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 18 lipca 2018

Egis będzie rozliczać zwroty Tensartu od pacjentów. Również niepełnych opakowań…

Artykuł pochodzi z serwisu

Firma EGIS Polska Dystrybucja apeluje do aptek o przyjmowanie od pacjentów wycofanych serii leku Tensart – również ich niepełnych opakowań. Spółka zapewnia, że zgodnie z obowiązującymi przepisami i jak najszybciej będzie rozliczać wszystkie zwrócone w ten sposób produkty.

Firma EGIS zwraca się do aptek z gorącą prośbą o przyjmowanie od pacjentów zwrotów wycofanych produktów (fot. Shutterstock)

– W związku z wydaniem przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego decyzji o wycofaniu produktów zawierających substancję czynną walsartan, produkowaną przez Spółkę Zhejiang Huahai Pharmaceutical, EGIS Polska Dystrybucja pragnie poinformować o działaniach, które powinny być podjęte w celu wykonania decyzji o wycofaniu – czytamy w piśmie skierowanym do aptek przez firmę EGIS. – Jesteśmy w pełni świadomi, że zaistniała sytuacja może budzić obawy, zarówno u farmaceutów, jak też u pacjentów. Dlatego priorytetem jest dla nas zagwarantowanie bezpieczeństwa prawnego aptekom przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentom obsługi na jak najwyższym poziomie i wyjście naprzeciw ich potrzebom.

REKLAMA

Firma podkreśla, że podejmowane przez nią działania mieszczą się w ramach przepisów prawa obowiązujących dla podmiotów, które nie dokonują sprzedaży bezpośrednio do aptek. Spółka EGIS Polska Dystrybucja przyjmuje i rozlicza zwroty wycofanych produktów dokonane przez hurtownie, które kupiły produkt w jej hurtowni. Hurtownie natomiast przyjmują i rozliczają zwroty z aptek.

REKLAMA

– Zaznaczamy, że zwroty i rozliczenie dotyczy zarówno pełnych, jak i niepełnych opakowań wycofanych produktów – podkreśla firma. – Mając na uwadze ochronę pacjentów, zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przyjmowanie od pacjentów zwrotów wycofanych produktów.

EGIS Polska Dystrybucja proponuje przyjęcie rozwiązania, w którym apteka przyjmie produkt od pacjenta, który dokonał zakupu w danej aptece i zwraca pacjentowi zapłaconą przez niego cenę, na podstawie ogólnie obowiązujących przepisów o reklamacjach. Weryfikacja, czy pacjent kupił produkt w danej aptece może być dokonana na podstawie dowodu zakupu lub danych z systemu o zrealizowanych w aptece receptach. Następnie apteka ma dokonać zwrotu do hurtowni, a hurtownia do EGIS Polska Dystrybucja, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 marca 2008 roku w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu wstrzymywania i wycofywania z obrotu produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

– Jesteśmy przekonani, że sprawne działanie wszystkich podmiotów prowadzących obrót produktami leczniczymi i nasza współpraca w zakresie przyjmowania i rozliczania zwrotów pozwoli na zapewnienie pacjentom ochrony ich zdrowia na jak najlepszym poziomie – czytamy w piśmie firmy EGIS. – Ze swojej strony zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby rozliczenie zwróconych produktów było jak najszybsze i nie utrudniało Państwa działalności. Pragniemy wszystkim Państwu podziękować za Waszą współpracę i zrozumienie tej szczególnej, dla nas bardzo trudnej sytuacji.

W razie jakichkolwiek pytań firma prosi o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 pod numerem telefonu 22 41 79 200 oraz pod adresem mailowym biuro@egis.pl

Do pobrania: Informacja dla aptek

Źródło: EGIS

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych