Fałszowała recepty na psychotropy. Wpadła w aptece... | farmacja.pl

Fałszowała recepty na psychotropy. Wpadła w aptece...

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-11-24 12:33:43 /

Do pięciu lat więzienia grozi mieszkance Prądnika Białego, która fałszowała recepty na leki psychotropowe. Kobieta została zdemaskowana przez właścicielkę apteki, w której realizowała fałszywe recepty.

W ostatnich dniach, w Komisariacie Policji III w Krakowie pojawiła się kierowniczka jednej z aptek z Prądnika Białego, która poinformowała o zrealizowaniu sfałszowanych recept przez jedną z ich klientek. Pracowników apteki zaniepokoił fakt, że owa kobieta pojawiała się u nich co kilka dni (czasami czekała już przed otwarciem) i za każdym razem miała do realizacji wypisaną ręcznie receptę na bardzo silne leki psychotropowe. Dziwił również fakt, że lekarz który wystawił rzekomo te recepty, miał praktykę lekarską w ZOZ-ie w województwie kujawsko pomorskim a kobieta pochodziła z Krakowa.

Po dokładnym sprawdzeniu druków recept okazało się, że istnieje drobna niezgodność w nazwisku lekarza, który miał rzekomo je wystawić. Pracownicy apteki skontaktowali się z nim i wtedy okazało się, że lekarz ten nie ma absolutnie nic wspólnego z wypisywaniem recept dla kobiety z Krakowa. Natomiast sprawę zniknięcia części recept zgłosił do prokuratury.
Sprawą zajęli się policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie. Ustalono, że kobieta przychodziła do apteki od października, realizując 2 recepty na fikcyjne nazwisko oraz 9 recept na swoje. 20 listopada 39-letnia kobieta została zatrzymana przez „operacyjnych” z III KP. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutów dotyczących fałszerstwa dokumentów (art.270 KK). Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają czy kobieta nie wykupywała leków na podstawie fałszywych recept w innych aptekach oraz jak weszła w posiadanie czystych blankietów.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj