REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 11 października 2019

Fałszywe recepty na silny lek przeciwbólowy we Wrocławiu

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Jak donosi gazetawroclawka.pl, mężczyzna wraz ze wspólniczką za pomocą fałszywych recept kupował we wrocławskich aptekach bardzo silny lek przeciwbólowy, który zawiera oksykodon.

Siedem wrocławskich aptek straciło łącznie przeszło 5000 zł, realizując fałszywe recepty oszusta (czytaj również: Uwaga na fałszywe recepty na Zolpic z Rybnika…). Były one wystawione na lek przeciwbólowy Oxycontin 80, który stosuje się m.in. w złośliwych nowotworach. Można się od niego uzależnić. Para oszustów zażywała ten lek lub sprzedawała go. Apteki straciły spore pieniądze, bo lek z narkotykiem podlega refundacji. Pacjent płaci 12 zł, a państwo dopłaca prawie 300 zł do każdego opakowania.

Jak się okazuje, podrobione recepty miały kody, które nie odpowiadały żadnemu oddziałowi Narodowego Funduszu Zdrowia. Mimo to apteki recepty zrealizowały (czytaj również: Fałszywe recepty z Polski realizowali w Czechach. Grozi im 5 lat więzienia). Oszustwo wychodziło na jaw, gdy NFZ nie chciał wypłacić pieniędzy z refundacji.

REKLAMA

Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna zamawiał fałszywe recepty w internecie. Śledczym nie udało się ustalić dostawcy fałszywych dokumentów. Recepty przychodziły pocztą i oszust odbierał je w paczkomacie. Wypisywał tylko nazwę leku, dane osobowe „pacjenta” i fałszował podpis „lekarza”. Jego imię i nazwisko było już wydrukowane na recepcie.

REKLAMA

Źródło: IK/gazetawroclawska.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych