REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 20 maja 2020

Farmaceuci mogą już składać wnioski o dostęp do Portalu NFZ

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Jak informują farmaceuci w mediach społecznościowych, od dzisiaj odblokowano możliwość składania wniosków o dostęp do Portalu NFZ przez farmaceutów. Na razie jednak tylko w części Wojewódzkich Oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia. Uzyskanie takiego dostępu umożliwi farmaceutom pobieranie zakresów numerów recept papierowych pro auctore i pro familiae. Na ten moment farmaceuci mogą składać wnioski, jednak na uzyskanie zakresów numerów trzeba jeszcze poczekać. Z wcześniejszych informacji NFZ wynika, że możliwość taka będzie dopiero 30 maja (czytaj więcej: Od 20 maja farmaceuci będą mogli składać wnioski do NFZ. Po co?).

Warto nadmienić, że składanie wniosku do NFZ nie jest obowiązkowe. Zakresy numerów recept z NFZ są niezbędne wyłącznie do wystawiania recept papierowych. Aktualnie obowiązującą postacią recepty, jest e-recepta. Tę farmaceuci mogą wystawiać za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Natomiast dopiero w przypadku braku dostępu do aplikacji, farmaceuta może wystawić papierową receptę pro auctore lub pro familiae (czytaj więcej: AKTUALIZACJA: Farmaceuci mogą już wystawiać recepty. Aplikacja działa!).Jak złożyć wniosek?

Aby poprawnie złożyć wniosek o udzielenie dostępu do Portalu NFZ, najpierw należy go wypełnić korzystając z formularza znajdującego się na stronach NFZ. Są one dostępne na stronach każdego z Wojewódzkich Oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia:

REKLAMA
 1. Mazowiecki Wojewódzki Oddział NFZ
 2. Wielkopolski Wojewódzki Oddział NFZ
 3. Dolnośląski Wojewódzki Oddział NFZ
 4. Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Oddział NFZ
 5. Łódzki Wojewódzki Oddział NFZ
 6. Śląski Wojewódzki Oddział NFZ
 7. Małopolski Wojewódzki Oddział NFZ
 8. Pomorski Wojewódzki Oddział NFZ
 9. Podlaski Wojewódzki Oddział NFZ
 10. Podkarpacki Wojewódzki Oddział NFZ
 11. Świętokrzyski Wojewódzki Oddział NFZ
 12. Zachodniopomorski Wojewódzki Oddział NFZ
 13. Opolski Wojewódzki Oddział NFZ
 14. Lubuski Wojewódzki Oddział NFZ
 15. Lubelski Wojewódzki Oddział NFZ
 16. Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Oddział NFZ

Po wypełnieniu i podpisaniu wniosku, należy go złożyć (wysłać) w Wojewódzkim Oddziale NFZ, załączając skan dokumentu Prawa Wykonywania Zawodu.

REKLAMA

Szczegółowa instrukcja dotycząca składania wniosku, wkrótce będzie dostępna w portalu MGR.FARM.

©MGR.FARM

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych