REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 sierpnia 2019

Farmaceuci pomogą skrócić gigantyczne kolejki do lekarzy?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Kolejki pacjentów do lekarzy zamiast się zmniejszać stale rosną. Rozwiązaniem, które przysłuży się całemu systemowi ochrony zdrowia, jest wprowadzenie opieki farmaceutycznej. Dzięki temu farmaceuta będzie mógł wykorzystać swój zasób wiedzy, a pacjent zaoszczędzi czas. Co może wchodzić w zakres tej opieki?

Od 11 kwietnia trwa pierwsza w historii kampania wizerunkowa zawodu farmaceuty „Po pierwsze farmaceuta”. Powstała ona dzięki współpracy Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Fundacji Aflofarm. Kampania potrwa do września, a w jej ramach emitowane spoty uświadamiające Polakom możliwości drzemiące w farmaceutach. Partnerem kampanii jest między innymi serwis i magazyn MGR.FARM (czytaj więcej: WAŻNE! Rusza pierwsza w historii kampania wizerunkowa zawodu farmaceuty…). Patronat nad kampanią wizerunkową zawodu farmaceuty objął Minister Zdrowia (czytaj więcej: Minister Zdrowia objął honorowym patronatem kampanię „Po pierwsze farmaceuta”)

Opieka farmaceutyczna to jest to!

Kolejny, już czwarty animowany spot, który pojawił się w ramach kampanii tym razem dotyczy zagadnienia opieki farmaceutycznej. Autorzy spotu pokazują smutną rzeczywistość systemu ochrony zdrowia, gdzie najbardziej cierpią pacjenci, czekając w gigantycznych kolejkach do lekarzy. Opieka farmaceutyczna jest świetnym rozwiązaniem tej bolączki. Ponadto to wykorzystanie ogromnego potencjału farmaceutów.

REKLAMA

Jaki jest cel kampanii?

Wcześniej pojawiły się spoty, które wprowadzały odbiorców w kulisy zawodu farmaceuty. Z pierwszego pacjenci mogli dowiedzieć się, jak farmaceuci mogą pomóc im w leczeniu drobnych dolegliwości (przeziębienie, infekcje wirusowe) i dlaczego warto im zaufać (czytaj więcej: Co farmaceuta może zrobić dla pacjenta? Sprawdź!). W drugim pokazano jak wygląda edukacja farmaceutów w Polsce (czytaj więcej: Studia farmaceutyczne to maraton, który kończą nieliczni…). W kolejnym można było dowiedzieć się więcej o specyfice pracy farmaceuty szpitalnego (czytaj więcej: Kim jest i co robi farmaceuta szpitalny?).

REKLAMA

Kampania „Po pierwsze farmaceuta” ma zachęcić do korzystania z ich usług w aptekach w przypadku m.in. wątpliwości związanych ze stosowaniem leków lub drobnymi problemami zdrowotnymi oraz wspierać promowanie potrzeby wprowadzenia w przyszłości opieki farmaceutycznej w Polsce.

Chcemy pokazać polskim pacjentom, że mogą oczekiwać od nas czegoś więcej, że nasze kompetencje i uprawnienia nie sprowadzają się jedynie do wydawania leków. To pierwsza tak nowoczesna i korzystająca z tak licznych kanałów dotarcia kampania samorządu aptekarskiego w Polsce – podkreśliła prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska (czytaj więcej: To kampania, której farmaceuci potrzebują jak nigdy dotąd). 

Źródło: IK/YouTube

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych