Farmaceuci są ostatnim ogniwem w łańcuchu medycznym | farmacja.pl

Farmaceuci są ostatnim ogniwem w łańcuchu medycznym

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-07-31 12:27:16 /

Ketrel czy ketonal? Niewyraźne pismo lekarza na recepcie może łatwo doprowadzić do pomyłki w aptece. Taki przypadek opisała niedawno nasza redakcyjna koleżanka Ania Wyrwas - prowadząca profil "Będąc Młodym Farmaceutą". Wpis został zauważony przez inne media...

- Nie tylko pacjenci mają problem z tzw. "lekarskim pismem", czyli receptami wypisanymi – powiedzmy to śmiało – od niechcenia. Ze szlaczkami, pod którymi ukryte są nazwy leków, zmagają się przede wszystkim farmaceuci. Przykładem jest historia pracującej w aptece Joanny, która została opisana na facebookowym profilu Będąc Młodym Farmaceutą - czytamy na stronie NOIZZ.

Wspomniany wpis na profilu Będąc Młodym Farmaceutą zawierał zdjęcie fragmentu recepty, na którym przepisano pacjentce pewien lek...
- Po szczegółowym wywiadzie oraz zadzwonieniu do lekarza okazało się, że to nie miał być Ketrel. To miał być Ketonal. KETONAL. Jest różnica dostać lek neuroleptyczny, a przeciwbólowy, prawda? – czytamy.

NOIZZ podkreśla, że farmaceuci są ostatnim ogniwem w łańcuchu medycznym, ale wielu pacjentów wciąż traktuje ich jedynie jako sprzedawców. Właśnie z taką postawą chcą walczyć udostępniający post z niewyraźnie zapisaną receptą. "To MY możemy wyłapać takie pomyłki i im zaradzić. I niech ktoś teraz zarzuci, że farmaceuta to TYLKO sprzedawca" – apelują młodzi pracownicy aptek.

Źródło: NOIZZ / Facebook

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj