Farmaceuci z krakowskiej Izby Aptekarskiej spotkali się z seniorami | farmacja.pl

Farmaceuci z krakowskiej Izby Aptekarskiej spotkali się z seniorami

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-10-30 10:51:20 /

O leczeniu chorób układu pokarmowego za pomocą ziół leczniczych i leków roślinnych, opowiadali przedstawiciele Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie, podczas spotkania z seniorami. Nie zabrakło pytań o interakcje i działania niepożądane...

Spotkanie odbyło się 25 października w Aktywizacyjnym Klubie Samopomocy w Krakowie. Wykład na temat „Zioła lecznicze i leki roślinne w schorzeniach przewodu pokarmowego” wygłosiła mgr Elżbieta Rząsa-Duran, natomiast informacje o dostępnych lekach roślinnych firm farmaceutycznych wraz z materiałami informacyjnymi przekazała mgr Teresa Płoszczańska.

Po wykładzie seniorzy mieli możliwość indywidualnej rozmowy z farmaceutami. Pytali o leki, o których była mowa na wykładzie - ich bezpieczeństwo stosowania i interakcje z używanymi lekami na przewlekłe schorzenia. Wiele intymnych pytań było zadawanych indywidualnie.– Seniorzy podkreślali, jak ważna jest dla nich możliwość takiej rozmowy na osobności. W aptece nie ma warunków ani czasu na takie zwierzenia. Dlatego uczestnicy tego spotkania prosili o kolejne, a nawet podpowiadali tematykę – mówi Barbara Jękot, szefowa Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie.

Więcej na ten temat pisze Gazeta Wyborcza.

Źródło: krakow.wyborcza.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj