REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 19 czerwca 2020

Farmaceuci z Nowego Jorku będą mogli podać szczepionkę przeciwko COVID-19

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Według nowego prawa, licencjonowani farmaceuci z Nowego Jorku będą mogli podawać szczepionkę przeciwko koronawirusowi, kiedy tylko ta się pojawi. Decyzję o dodaniu COVID-19 do listy chorób, przeciw którym farmaceuci mogą szczepić, chwalą organizacje farmaceutyczne: Community Pharmacy Association of New York State oraz National Association of Chain Drug Stores (NACDS).

– Teraz jest czas na to, by upewnić się, że ludzie będą mogli otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19, tak szybko, jak tylko będzie ona dostępna. To niezbędne, by wszystkie stany zniosły bariery, jakie ograniczają apteki, tak, by możliwe stało się wyjście naprzeciw zapotrzebowaniom pacjentów w tej fazie pandemii – mówili we wspólnym oświadczeniu przewodniczący Community Pharmacy Association of New York State i dyrektor Noble Health Services, Mike Duteau, a także CEO i przewodniczący NACDS, Steven C. Anderson (czytaj też: USA: apteki przygotowują się na gwałtowny wzrost szczepień na grypę w tym sezonie).

Niezastąpiona rola aptek

Według Duteau i Andersona, już pandemia grypy H1N1 w 2009 roku, miała pokazać, że apteki i farmaceuci odgrywają niezastąpioną rolę, jeżeli chodzi o przeprowadzanie szczepień. A od tego czasu pacjenci zdążyli się też przyzwyczaić, że coraz więcej szczepionek mogą, w bezpieczny i wygodny sposób, otrzymać właśnie w aptece. 

REKLAMA

Badanie rządu federalnego miało dowieść, że w czasie pandemii, 80% obywateli Stanów Zjednoczonych mogłoby zostać zaszczepionych 7 tygodni szybciej w przypadku, gdy w proces szczepień zaangażowane będą apteki. Z sondażu przeprowadzonego przez Morning Consult i zamówionego przez NACDS, wynika natomiast, że 79% głosujących w Nowym Jorku, uważa, że farmaceuci powinni mieć możliwość przeprowadzania szczepionki przeciwko COVID-19 (zobacz również: Nowy Jork: farmaceuci “zszokowani” tym, że mają przeprowadzać testy na COVID-19).

REKLAMA

Obie organizacje chcą także zwrócić mieszkańcom Nowego Jorku uwagę na to, że agencja Centers for Disease Control and Prevention (CDC), zaleca również, by Amerykanie poddawali się obecnie wszystkim rekomendowanym szczepieniom, która to praktyka została zawieszona na czas szczytu pandemii, po to, by zachować zasadę społecznego dystansu.

AM/drugtopics.com

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych