REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 28 grudnia 2020

Farmaceucie wstrzyknięto cztery dawki szczepionki przeciw COVID-19

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Uday Azizi, farmaceuta z Maccabi Healthcare Services, trafił na obserwację do szpitala kilka godzin po szczepieniu – kiedy urzędnicy zdali sobie sprawę z tego, że otrzymał on aż 4 dawki szczepionki Comirnaty. Szczepienie miało miejsce w Shlomo Group Arena in Tel Aviv – hali sportowej w stolicy Izraela. Wszystko wskazuje na to, że błąd popełniła pielęgniarka podająca lek. Najwyraźniej nie zorientowała się, że każda fiolka szczepionki zawiera kilka dawek (najczęściej 5)(czytaj więcej: Polska Charakterystyka Produktu Leczniczego Comirnaty – szczepionki przeciw COVID-19).

Azizi powiedział, że do tej pory doświadczył tylko łagodnych, częstych skutków ubocznych – miejscowego bólu i zaczerwienienia w miejscu wstrzyknięcia. Fakt zaistniałej pomyłki podczas szczepienia miał przyjąć bez większych emocji.

– Nie mam problemu z ponownym otrzymaniem czterech dawek. Bądźmy optymistami… jeśli chodzi o szczepionkę, całą sytuację i nowy rok – powiedział Azizi w rozmowie z lokalnymi mediami.

REKLAMA

Farmaceuta powiedział, że prawdopodobnie nadal będzie musiał otrzymać drugą dawkę szczepionki za trzy tygodnie – i zachęcił innych, aby nie bali się szczepienia.

REKLAMA

Narodowy program szczepień w Izraelu rozpoczął się w ubiegłą niedzielę. W pierwszej kolejności lek otrzymali pracownicy medyczni. Od poniedziałku szczepieni są też osoby po 60. roku życia. Na ten moment liczba zaszczepionych w Izraelu to 100 000 osób.

Źródło: ŁW/Times Of Izrael

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych