Farmaceuta nie może podlegać wpływom właściciela bez wykształcenia farmaceutycznego | farmacja.pl

Farmaceuta nie może podlegać wpływom właściciela bez wykształcenia farmaceutycznego

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-19 10:30:46 /

Mariusz Politowicz z Naczelnej Rady Aptekarskiej w Telewizji Trwam zwrócił uwagę, że funkcjonujące przepisy obecnie przepisy dotyczące rynku aptecznego są wadliwe i rodzą szereg patologii. Podkreślił, że po wejściu w życie nowej ustawy skorzystają wszyscy – aptekarze i pacjenci.

Przyznanie prawa prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom, ograniczenie liczby punktów posiadanych przez jeden podmiot i wprowadzenie kryterium liczby mieszkańców przypadających na aptekę – to główne założenia projektu.

Nowela prawa farmaceutycznego nie dotyczy 15 tys. już funkcjonujących aptek, a nowe przepisy będą dedykowane powstającym podmiotom.
– To jest niezbędne wręcz żeby ucywilizować obrót lekiem w Polsce. Nie można zwiększać liczy inspektorów bo skąd ich wziąć, musielibyśmy z aptek i wtedy by spadła liczba aptek. Musimy zrobić to w taki sposób, żeby wewnętrzny mechanizm prowadzenia apteki, mechanizm wynikający z dobrego prawa a tenże projekt jest znakomitym projektem, aby ten mechanizm powodował, żeby apteki pracowały poprawnie – apteki i zatrudnieni w nich farmaceuci. By nie podlegali wpływom ludzi, którzy z farmacją nie mają nic wspólnego, dla których liczy się tylko i wyłącznie portfel, pieniądze pacjenta. Zwłaszcza emeryta, zwłaszcza rencisty – akcentuje Mariusz Politowicz z Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Aptekarze oczekują, że ustawa nowelizująca prawo farmaceutyczne zostanie uchwalona jak najszybciej.

Cała rozmowa z Mariuszem Politowiczem do obejrzenia pod adresem: http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-15122016

Źródło: Radiomaryja.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj