REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 27 lipca 2018

Farmaceuta nie zawsze proponuje zamiennik z własnej inicjatywy?

Artykuł pochodzi z serwisu

Na łamach serwisu Zdronet pojawił się artykuł pod tytułem „Oszczędzaj na zakupach w aptece”, w którym padają dość zaskakujące stwierdzenia na temat pracy farmaceutów i funkcjonowania aptek. Anonimowy autor przekonuje w nim, że „o możliwość zakupu zamiennika warto zapytać farmaceutę, bo nie zawsze proponuje on to z własnej inicjatywy”. To jednak nie koniec…

Autor podsumowuje, że po leki na receptę trzeba wybrać się osobiście do apteki stacjonarnej, a wszystkie inne sprawunki warto nabyć w aptece internetowej (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Na redakcyjną skrzynkę portalu MGR.FARM (redakcja@mgr.farm) trafiła informacja o publikacji na łamach serwisu Zdronet, artykułu dotyczącego „Oszczędzania na zakupach w aptece”. Jeden z czytelników zwrócił uwagę na zaskakujące stwierdzenia i prawdopodobnie ukrytą reklamę aptek, które pojawiają się w artykule. O jakie stwierdzenia chodzi?

Anonimowy autor tekstu zwraca uwagę, że okazją do poczynienia sporych oszczędności na zakupach w aptece są zamienniki leków.

– Zamienniki leków to leki, które mają identyczną substancję aktywną oraz bardzo podobny skład, do leku wskazanego na recepcie przez lekarza, są jednak produkowane bardzo często przez inny koncern farmaceutyczny – czytamy w artykule. – O możliwość zakupu zamiennika warto zapytać farmaceutę, bo nie zawsze proponuje on to z własnej inicjatywy. Dzięki zamiennikom schorzenie jest efektywnie leczone, a za zakupy płaci się mniej. Oczywiście nie wszyscy są przekonani do wyboru zamienników, jednak jest to naprawdę bezpieczne.

Na tym jednak nie koniec kontrowersyjnych opinii, które pojawiają się w artykule. Dalej anonimowy autor opisuje bowiem aptekę internetową, jako miejsce, w którym warto zaopatrywać się w „różnego rodzaju medykamenty bez recepty, w suplementy diety, witaminy czy różnego rodzaju dermokosmetyki do pielęgnacji skóry”.

– Tego typu asortyment w aptece internetowej zwykle kosztuje dużo mniej niż w stacjonarnej – czytamy w tekście. – Poza tym za każde zakupy zwykle otrzymuje się jakąś zniżkę, na kolejne zakupy – takie rzeczy raczej nie dzieją się w aptekach stacjonarnych. Posiadając kod zniżkowy można dokonać następnych zakupów nawet o 20% taniej.

Autor podsumowuje, że po leki na receptę trzeba wybrać się osobiście do apteki stacjonarnej, a wszystkie inne sprawunki warto nabyć w aptece internetowej.

Warto zwrócić uwagę, że we wspomnianych artykule słowo „apteka internetowa” jest aktywnym linkiem prowadzącym do konkretnej apteki internetowej…

Źródło: Zdronet

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych