REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 25 lipca 2018

Farmaceuta odmówił wydania leków hormonalnych transpłciowej kobiecie i stracił pracę…

Artykuł pochodzi z serwisu

Transpłciowa Hilde Hall z Arizony opisała na swoim blogu jak aptekarz odmówił jej wydania leków wypisanych na recepcie bez jasnego powodu. Miał ją upokorzyć przed innymi klientami i klientkami, pytając w jakim celu przepisano jej te leki. Aptekarz odmówił jej również oddania recepty, kiedy kobieta postanowiła wyjść.

Ostatecznie firma CVS Health wydała oświadczenie, w którym przyznano, że aptekarz naruszył politykę firmy i już dla niej nie pracuje (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

W kwietniu transpłciowa kobieta prosto z gabinetu swojego lekarza udała się do apteki CVS, gotowa na zakup przepisanych jej leków i rozpoczęcie terapii hormonalnej. Przyjmowanie ich miało zmienić wygląd ciała kobiety, co – jak sama Hall przyznała – „odzwierciedlałoby jej tożsamość transpłciowej kobiety”.

Hall na swoim blogu opisała, że aptekarz odmówił jej wydania leków wypisanych na recepcie bez jasnego powodu i upokorzył ją przed innymi klientami i klientkami, pytając w jakim celu przepisano jej te leki. Aptekarz odmówił jej również oddania recepty, kiedy kobieta postanowiła wyjść. Po otrzymaniu nowej bez problemu udało jej się wykupić leki w aptece firmy Walgreen’s.

Po zajściu Hall dwukrotnie próbowała skontaktować się z biurem obsługi klienta koncernu CVS, jednak nie zainteresowano się jej sprawą. Zdecydowała się na złożenie oficjalnej skargi w Stanowej Komisji Aptekarstwa. Ostatecznie firma CVS Health wydała oświadczenie, w którym przyznano, że aptekarz naruszył politykę firmy i już dla niej nie pracuje. Przeproszono też nie zajęto się odpowiednio początkową skargą Hall złożoną w CVS – miało to być związane z nieumyślnym przeoczeniem.

Więcej na ten temat pisze Queer.pl

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych