Farmaceutka zamiast wydać lek, wysłała pacjentkę na pielgrzymkę | farmacja.pl

Farmaceutka zamiast wydać lek, wysłała pacjentkę na pielgrzymkę

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-11-23 13:20:18 /

Młoda kobieta chciała w jednej z wrocławskich aptek kupić lek dla swojego partnera. Jak relacjonuje - gdy okazało się, że lek u nie ma, obsługująca ją farmaceutka miała polecić jej... pielgrzymkę do Lichenia. Czy to szczyt nieprofesjonalizmu?

- Chciałabym uprzedzić dziewczyny z Wrocławia, żeby wiedziały, co może je spotkać, kiedy pójdą do apteki Pulsantis na ul. Ostrowskiego. Miałam tam nieprzyjemne spotkanie z farmaceutką. Chciałam kupić lek hormonalny, Pregnyl, nieświadoma tego, że aktualnie w całej Polsce nie można go dostać. Farmaceutka najpierw z kwaśną miną zapytała, czemu latami brałam antykoncepcję, doprowadzając się do stanu, w którym potrzebuję Pregnylu do zajścia w ciążę, a po sprawdzeniu w bazie powiedziała mi, że preparat jest niedostępny, ale ma dla mnie alternatywę, pielgrzymkę do Lichenia - cytuje kobietę portal mamadu.pl.

Jak wyjaśnia pacjentka, lek jest wykorzystywany w leczeniu problemów z płodnością zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
- W naszym przypadku farmaceutka z góry założyła, że to ja na pewno brałam antykoncepcję i teraz mam problem z zajściem w ciążę. Podczas gdy lek był przeze mnie poszukiwany dla mojego narzeczonego, w celu leczenia choroby genetycznej. Jest to o wiele rzadsze zastosowanie tego leku, ale reakcja farmaceutki pokazała oprócz dewocji i zacofania także brak kompetencji.

Więcej na ten temat pisze mama:Du.

Źródło: mamadu.pl

Udostępnij

Komentarze

AgaG2017-11-23 22:22:36 November 23, 2017

Karygodne zachowanie- jak zostałaby tak potraktowana - nie skończyłabym na skardze u kierownika- sama poszłaby na tą pielgrzymkę.

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj