REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 15 maja 2019

Firma farmaceutyczna zachęca Polaków do powrotu z Wielkiej Brytanii

Artykuł pochodzi z serwisu

Adamed zaprezentował swoją ofertę zatrudnienia na Targach Pracy w Londynie, które mają zachęcić Polaków przebywających na Wyspach do powrotu do kraju.

Wydarzenie odbyło się 12 maja 2019 r. w Queen Elizabeth II Centre w Londynie. Targi otworzyli Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Kazimierz Kuberski.

Polska dobrym miejscem do życia

W Londynie można było spotkać ponad 30 przedsiębiorców i instytucji publicznych, które miały pomóc w podjęciu decyzji o rozwoju lub kontynuacji kariery nad Wisłą. Wśród nich pojawili się również Współpracownicy Adamedu, którzy zaprezentowali ofertę zatrudnienia w firmie w takich obszarach jak badania i rozwój, produkcja, spedycja, marketing czy kontrola jakości. Oprócz Adamedu pojawiły się inne duże polskie przedsiębiorstwa np. spółki Skarbu Państwa, jak i międzynarodowe firmy z branży medycznej, finansowe, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej.

REKLAMA

Według Minister Emilewicz, Polska to kraj z nowymi możliwościami i nie jest to już miejsce, które opuszcza się w celu poszukiwania lepszego życia. Największymi atutami życia w Polsce jest silna gospodarka, przedsiębiorczość, niskie bezrobocie, szybki wzrost pensji oraz wsparcie państwa dla rodzin.

REKLAMA

– Wiem, że powrót do Polski po latach emigracji może być trudny. Mam jednak nadzieje, że dostrzegają Państwo, że nie jest to już ten sam kraj, z którego wyjeżdżaliście. Jeśli jeszcze mają Państwo jakieś wątpliwości, dziś je rozwiejemy – powiedziała Minister Jadwiga Emilewicz. – Polska to kraj z nowymi możliwościami, który przeszedł długą drogę. Już nie jest miejscem, które opuszcza się w celu poszukiwania lepszego życia. Wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Jestem jednak przekonana, że z Państwa pomocą uda nam się osiągnąć jeszcze więcej. Gorąco zapraszam do powrotu. Z autopsji wiem, że to się po prostu opłaca – dodała.

Organizatorem Targów Pracy w Londynie było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z bieżącymi ofertami pracy, stażu i praktyk w Adamedzie można zapoznać się tutaj.

Źródło: ŁW/Adamed

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych