REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 9 września 2019

Firmy farmaceutyczne będą brały czynny udział w badaniach klinicznych

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Polska Agencja Badań Medycznych (ABM), która zajmuje się badaniami klinicznymi, chce zapraszać do czynnej współpracy koncerny farmaceutyczne. W trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju część firm poparła ten pomysł – donosi ISBzdrowie.

W ramach XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju ABM podpisało list intencyjny deklarujący współpracę z przedstawicielami kluczowych firm farmaceutycznych w Polsce. Jej celem jest rozwój innowacyjności polskiej medycyny (czytaj również: Badania kliniczne to dobra okazja do zarobku dla farmaceuty).

11 firm powiedziało „tak”

Współpraca ta ma na celu wspieranie przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności innowacyjnej w dziedzinie nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz projektów interdyscyplinarnych w ochronie zdrowia. Jej głównym celem będzie rozwój nowych technologii i badań naukowych w ochronie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji.

REKLAMA

Na chwilę obecną z Agencją Badań Medycznych będą współpracować członkowie Komitetu Farmaceutycznego w Amerykańskiej Izbie Handlowej (AmCham). Wśród nich są to takie firmy, jak: Amgen, AstraZeneca, BMS, Janssen, Medtronic, MSD, Mylan, Novartis, Pfizer, Roche oraz Takeda.

REKLAMA

ABM czeka na polskie koncerny

Jak wyjaśnił dla ISBzdrowie Jacek Graliński, przewodniczący AmCham, międzynarodowe koncerny bardzo chcą prowadzić badania kliniczne w Polsce, jednak spotykają się z różnymi przeszkodami. Graliński ma teraz nadzieję, że współpraca z ABM zmieni tę sytuację.

Radosław Sierpiński, p.o. prezesa ABM jest też otwarty na kooperację z rodzimymi firmami farmaceutycznymi. Dodał, że bardzo ucieszyłby go udział takich flagowych firm, jak Polpharma lub Adamed (czytaj również: Adamed zdobywa włoski rynek).

Źródło: IK/ISBzdrowie

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych