REKLAMA
Autor: Redakcja AptekaSzpitalna pl Opublikowano: 26 listopada 2018

Fundacja KOWAL zaprasza na wydarzenie

Artykuł pochodzi z serwisu
Fundacja „Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków" zaprasza na wydarzenie dedykowane farmaceutom "Prezentacja rozwiązań informatycznych dla aptek, szpitali i hurtowni – Dyrektywa Fałszywkowa", które odbędzie się w dniu 3 grudnia 2018 r. w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.
REKLAMA

9 lutego 2019 r. zaczną obowiązywać przepisy  dyrektywy unijnej 2011/62/UE, której celem jest wyeliminowanie z rynku Unii Europejskiej problemu związanego z fałszowaniem produktów leczniczych. W związku z dostosowaniem się Polski do wymogów  europejskich, powstała Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków, w skrócie KOWAL.

Organizacja  odpowiada za przygotowanie i  funkcjonowanie systemu informatycznego, umożliwiającego weryfikację produktów leczniczych w Unii Europejskiej.

Celem organizacji najbliższego wydarzenia przez KOWAL,  jest zaprezentowanie rozwiązań przeznaczonych do weryfikacji autentyczności leków zgodnie z Rozporządzeniem Delegowanym 2016/161,  jakie branża IT przygotowała dla aptek ogólnodostępnych, szpitali i hurtowni farmaceutycznych.

REKLAMA

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.

REKLAMA

Formularz rejestracyjny dostępny tutaj.

Źródło: NMVO

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych