Fundacja Republikańska dementuje informacje o sondażu | farmacja.pl

Fundacja Republikańska dementuje informacje o sondażu

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-09 09:01:17 /

W czwartkowym wydaniu Rzeczpospolitej został opublikowany wynik sondażu w sprawie proponowanych zmian na rynku aptecznym, który zdaniem gazety miał by wykonany przez Ipsos i Fundację Republikańską. Ta ostatnia odcina się jednak od tego badania.

W sondażu zapytano ankietowanych czy są przeciwni ograniczaniu liczby aptek sieciowych. 59% wyraziło sprzeciw takiemu pomysłowi, 33% nie miało zdania a 8% uznało, że konieczne jest ograniczenie liczby aptek sieciowych w Polsce. Jako źródło badana Rzeczpospolita podała Ipsos i Fundację Republikańską. Ta ostatnia jednak odcięła się od badania w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na Facebooku:

- W dzisiejszej Rzeczpospolita, w wersji papierowej i w wydaniu internetowym, znalazła się informacja, jakobyśmy wspólnie z firmą Ipsos przeprowadzili badania opinii względem projektu "Apteka dla farmaceuty". Nie jest to prawdą. Nasza organizacja owszem, badała ten temat, ale tylko i wyłącznie pod kątem prawnym i ekonomicznym, czego efektem był komentarz, który opublikowaliśmy publicznie na naszej stronie internetowej.
Przedstawiciele Fundacji piszą, że nie brali udziału w żadnym badaniu opinii publicznej:

- Wykorzystaliśmy analizy eksperckie i powszechnie dostępne informacje pochodzące z: PharmaExpert, IMS Health, Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Naczelnej Izby Aptekarskiej, Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, Krajowej Izby Radców Prawnych, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Rady Notarialnej.

W publikacji Rzeczpospolitej nie pojawia się też informacja o liczbie uczestników badania oraz dokładnej treści pytania, jakie zostało zadane jego uczestnikom.

Źródło: Rzeczpospolita / Fundacja Republikańska

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj