REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 17 czerwca 2020

GdziePoLek: w czerwcu znów mniej brakujących leków

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Lista braków produktów leczniczych z kwietnia liczyła 39 pozycji (czytaj również: Gdzie Po Lek: nieoczekiwanie krótsza lista brakujących leków). Do czerwca usunięto 15, za to doszło 10 nowych.

Co zniknęło z listy?

Pozytywną informacją jest poprawa dostępności leku Euthyrox w dwóch dawkach – 112 i 137 mikrogramów. Na liście pozostaje ciągle dawka 88 mikrogramów, której dostępność ciągle się pogarsza. Poprawie uległa także dostępność wielu leków z przeciwpadaczkowym lewetyracetamem w dawce 500 mg.

REKLAMA

Pojawiły się także plastry transdermalne z estradiolem, stosowane w hormonalnej terapii zastępczej (czytaj również: Lista brakujących leków coraz dłuższa – raport Gdzie Po Lek). Z listy deficytów zniknął również Arechin. Z listy został usunięty także Theovent 100, ponieważ jego produkcja została zakończona. Dostępność leków poprawiła dzięki szerszemu wykorzystaniu recepty farmaceutycznej – donosi gdziepolek.pl.

REKLAMA

Co nowego na liście?

W tym miesiącu do raportu dołączyło 10 nowych pozycji. Należą do nich w różnych dawkach: Asamax, Fevarin, Gynazol, Neurol SR, Xanax SR oraz Nitrendypina Egis.

Źródło: IK/gdziepolek.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych