REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 16 czerwca 2020

GIF: Furosemidum i Nasen można zwrócić do apteki

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Ze względu na podejrzenie wystąpienia wady jakościowej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu Furosemidum Polfarmex i Nasenu oraz możliwości ich zwrotu do apteki. Dlaczego zostały wycofane?

GIF zadecydował o wycofaniu w dniu 15.06.2020 r. z obrotu na terenie całego kraju następujących produktów leczniczych:

1) Furosemidum Polfarmex (Furosemidum), tabletki 40 mg; numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie, 

REKLAMA

2) Nasen (Zolpidemi tartras), tabletki powlekane 10 mg; numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023; podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie.

REKLAMA

Decyzja ta powodowana jest uzasadnionym podejrzeniem wystąpienia wady jakościowej. Polega ona na umieszczeniu w opakowaniach zewnętrznych (kartonik) jednego produktu leczniczego, opakowań bezpośrednich (blister) drugiego produktu leczniczego. W konsekwencji może to powodować omyłkowe zażycie przez Pacjenta niewłaściwego leku. A to z kolei może prowadzić do poważnego zagrożenia dla życia lub zdrowia Pacjenta. W związku z tym, że leki te zostały już wydane Pacjentom, GIF poinformował także o możliwości zwrotu określonych wyżej serii produktów leczniczych do aptek.

Źródło: AM/GIF

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych