REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 7 stycznia 2020

GIS: Produkt CannabiGold Smart ma działanie silnie psychoaktywne

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny, na podstawie badań przeprowadzonych przez organy urzędowej kontroli żywności w Szwajcarii stwierdzono w produkcie CannabiGold Smart zawartość tetrahydrokannabinolu na poziomie 299 mg/kg. Co to oznacza w praktyce?

Zgodnie z oceną ryzyka władz Szwajcarii, a także ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, produkt CannabiGold Smart, 10 kapsułek, 5,4 g, nr partii – CGC/1/18 jest niebezpieczny dla zdrowia konsumentów.

Δ9-tetrahydrokannabinol (Δ9-THC) stwierdzony w badanym produkcie wykazuje silne działanie psychoaktywne na organizm człowieka. Substancja ta oddziałuje na centralny układ nerwowy człowieka, powodując zwiększenie czynności serca (tachykardia) oraz zmiany nastroju. Ponadto podczas doświadczeń na zwierzętach zaobserwowano, że chroniczny kontakt z tą substancją ma wpływ na: centralny układ nerwowy, w szczególności upośledzenie motoryki, ograniczenie zachowań społecznych, upośledzenie procesów uczenia się. W dodatku wywołuje spadek masy ciała, upośledzenie spermatogenezy, zmiany histopatologiczne oraz działanie szkodliwe na układ odpornościowy (czytaj również: Medyczna marihuana nie zawsze nadaje się do leczenia padaczki).

REKLAMA

Szczegóły dotyczące produktu:

REKLAMA

CannabiGold Smart, 10 kapsułek, 5,4 g, producent to HemPoland Sp. z o.o., S. Sulimy 1, 82-300 Elbląg, numer partii – CGC/1/18, data minimalnej trwałości – lipiec 2020 rok.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Konsumenci, którzy kupili wskazany produkt, nie powinni go spożywać (czytaj również: GIS: trwają badania leków z metforminą).

Źródło: IK/gis.gov.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych