REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 22 czerwca 2018

Głosował za "Apteką dla aptekarza". Nie chcą go na stanowisku Rzecznika…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Platforma Obywatelska uważa, że Adam Abramowicz nie jest dobrym kandydatem na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Posłom PO nie podoba się, że Abramowicz głosował za projektem „Apteka dla aptekarza”, który ograniczył możliwość prowadzenia apteki tylko i wyłącznie do osób, które są magistrami farmacji.

Co ciekawe poseł Adam Abramowicz był jednym z tym parlamentarzystów, którzy krytykowali nowelizację prawa farmaceutycznego nazywaną „Apteką dla aptekarza” (fot. abramowicz.com.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Na początku czerwca minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zaproponowała na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców kandydaturę Adama Abramowicza. Jej zdaniem dobrą okazją do powołania rzecznika jest 21 czerwca, kiedy przypada Dzień Przedsiębiorcy. Na wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie, posłanka PO Maria Janyska przekonywała jednak, że Adam Abramowicz nie jest dobrym kandydatem na rzecznika, bowiem w przeszłości opowiadał się za projektami ustaw, które skutkują ograniczaniem praw i wolności przedsiębiorców. Janyska oceniła, że będzie to „kolejny rzecznik rządu ds. związków i relacji z przedsiębiorcami”.

Jak przypomniała, Abramowicz głosował za podatkiem detalicznym nałożonym na jedną grupę przedsiębiorców, poparł koncepcję podatku bankowego, który spowodował że wzrosły koszty finansowe działalności przedsiębiorców oraz głosował za projektem „Apteka dla aptekarza”, który ograniczył możliwość prowadzenia apteki tylko i wyłącznie do osób, które są magistrami farmacji.

Adam Abramowicz (PiS) jest członkiem m.in. sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, Parlamentarnego Zespołu Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP, a także Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Co ciekawe poseł Adam Abramowicz był jednym z tym parlamentarzystów, którzy krytykowali nowelizację prawa farmaceutycznego nazywaną „Apteką dla aptekarza”. Jego zastrzeżenie budził przede wszystkim wprowadzana zasada, że właścicielem apteki będzie mógł być tylko farmaceuta, chęć regulacji ilości aptek oraz przypisanie ich do konkretnego adresu. Zdaniem posła taka sytuacja może sprawić, że właściciel budynku celowo podniesie czynsz wiedząc, że farmaceuta bbędzie musiał go zapłacić bo nie będzie mógł przenieść działalności nigdzie indziej (czytaj więcej: Adam Abramowicz krytykuje projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego.

Więcej na ten temat pisze Gazeta Prawna

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych