REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 19 listopada 2020

Hiszpański rząd o możliwości przeprowadzania testów na koronawirusa w aptece

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Wczoraj, odbyła się konferencja prasowa, w czasie której Minister Zdrowia, Salvador Illa, mówił o możliwości dokonywania testów na COVID-19 w aptekach. Zaznaczył jednak, że zgodzić się na to muszą najpierw wspólnoty autonomiczne:

Zanim to nastąpi, chcielibyśmy otrzymać też szczegółowy plan ze strony wspólnot autonomicznych, które zgodziłyby się na wykonywanie takich testów w aptekach.

Illa miał także zapewniać, że taka możliwość, dotyczyłaby jedynie tych placówek aptecznych, które wypełnią surowe kryteria. Wśród nich, konieczne będzie odpowiednie przygotowanie personelu do dokonywania takich szczepień (czytaj również: Włochy: o możliwości przeprowadzania szybkich testów na koronawirusa w aptekach)

REKLAMA

Minister przyznał również, że między wtorkiem a środą, w Hiszpanii nastąpił wzrost dynamiki zakażeń. Odnotowano tu wczoraj 15,3 tys. przypadków, podczas gdy we wtorek – 13,1 tys.

REKLAMA

Według szacunków, do wczoraj w Hiszpanii potwierdzono ponad 1,52 mln zachorowań – najwięcej w Andaluzji, Katalonii oraz we wspólnocie autonomicznej Madrytu. Zmarło ponad 42 tys. osób z COVID-19.

AM/wnp.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych