Hurtownie oprocentują kredyty kupieckie? | farmacja.pl

Hurtownie oprocentują kredyty kupieckie?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-05-18 11:00:00 /

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak, twierdzi, że hurtownie farmaceutyczne oprocentują w czerwcu kredyty kupieckie udzielane aptekom. Ma to być konsekwencja wprowadzenia 'apteki dla aptekarza'.

- Każdy aptekarz zgodzi się ze mną raczej na pewno, że nieoprocentowany kredyt kupiecki to bardzo dobra rzecz jest. Pozwala na duża skalę utrzymywać zapasy. Nieco gorszy jest oprocentowany kredyt kupiecki - prawda? Jak sądzicie? Już w mają czy dopiero w czerwcu Wasza Wspaniała Hurtownia oprocentuje Wam ten kredycik, w który wcześniej tak chętnie w Was wpinała? No i ile to będzie wyżej od średniego oprocentowania kredytów bankowych? Bo że wyżej to napewno - pytanie ile wyżej? - pyta na swoim blogu Kaźmierczak.

Jego zdaniem w czerwcu hurtownie zaczną testować oprocentowanie od 6% do 12% i wybiorą najbardziej efektywne.

Zdaniem Kaźmierczaka następną konsekwencją nowych przepisów będzie podnoszenie czynszów przez właścicieli lokali, w których znajdują się apteki.


- Jak sądzicie kiedy Pan Kamienicznik się zorientuje, ze licencje macie na konkretny adres i jest ona ważna tylko na ten adres? Obstawiam, że najbardziej tępemu zajmie to kwartał. Oczekujcie zatem pisma lub wizyty Pana Kamienicznika z podwyżką czynszu. Konkretną. Bardzo konkretną - najbardziej zachłanni podwoją Wam lub nawet potroją czynsz!

- Już te dwie rzeczy powodują, że staniecie się niewolnikami swoich niesprzedawalnych "biznesów", z których wszystkie zyski przejmie Hurtownia i Kamienicznik, a wy - ponosząc całą odpowiedzialność, całym majątkiem osobistym - będziecie tyrać po 16 godzin, żeby zapłacić czynsz i odsetki. Spłacicie kredyciki kupieckie z odsetkami do ostatniego grosika. Ostatniego. A jak nie to Hurtownia zabierze wam mieszkanie! Aż mi Was szkoda - pisze w swoim stylu Kaźmierczak.

Więcej można poczytać na stronach Warsaw Enterprise Institute.

Źródło: wei.org.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj