REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 3 października 2019

Inspekcja ostrzega przed fałszywymi receptami na Nasen

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie informuje o zgłoszeniu, jakie otrzymał od jednej z warszawskich aptek. Placówka zrealizowała fałszywą receptę na 4 opakowania leku Nasen. Fakt fałszerstwa potwierdził lekarz, który miał się pod nią podpisać. Sprawa trafiła na policję.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny informuje, że w dniu 25 września 2019 roku otrzymał od kierownika apteki ogólnodostępnej w Warszawie przy ul. Przy Agorze 26, powiadomienie o zrealizowanej sfałszowanej recepcie na lek Nasen 10 mg a 20 tabl. – 4 op.

Jednocześnie kierownik przedmiotowej apteki poinformował o tym, że recepta po weryfikacji jej autentyczności (u lekarza, który przedmiotową receptę wystawił) okazała się fałszywa. Sfałszowana recepta opatrzona była pieczęcią o treści: „lek. med. Regina Koreywo specjalista psychiatra 6624078” – czytamy na stronie Mazowieckiego WIF.

REKLAMA

Jako świadczeniodawcę wskazano Samodzielny Publiczny Zespół Opieki zdrowotnej ul. Czackiego 23, 35-051 Rzeszów REGON 000314193, tel. 17 8611591.

REKLAMA

– Zgodnie z informacją uzyskaną od lekarza, nie przyjmuje on pacjentów w przychodni wskazanej na recepcie. O zaistniałym fakcie lekarz poinformował organy policji – informuje Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Warszawie (czytaj również: Ostrzeżenie dla aptek przed fałszywą receptą na lek Doreta).

Źródło: ŁW/Mazowiecki WIF

20320190923

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych