REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 2 stycznia 2020

Instrukcja nadawania uprawnień w systemie eZWM

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia publikuje zaktualizowaną dokumentację systemu obsługi procesu elektronicznego weryfikowania i potwierdzania zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Przygotowano też instrukcję nadawania uprawnień do pracy w systemie eZWM.

– Informujemy, że w związku ze zgłoszoną w trakcie pilotażowego wdrożenia przez świadczeniodawców potrzebą, dostosowania systemu usprawniającego realizację zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne umożliwiono obsługę realizacji zleceń przez podwykonawców w ramach kont dostępowych zarządzanych z poziomu administratora podwykonawcy – czytamy na stronie NFZ.

W ramach takiego konta podwykonawca będzie miał możliwość realizacji zleceń w ramach części umowy w rodzaju świadczeń w wyroby medyczne, w której jest podwykonawcą tj. w miejscach udzielania świadczeń wskazanych w umowie, dla których jest właścicielem (czytaj również: WAŻNE: Apteki muszą same podłączyć się do eZWM. Jak to zrobić?).

REKLAMA

Świadczeniodawca realizujący zlecenia będący stroną umowy w rodzaju świadczeń w wyroby medyczne będzie miał podgląd realizacji własnych zleceń jak również realizacji dokonywanych przez podwykonawców przy czym obsługa zlecenia pobranego do realizacji przez podwykonawcę będzie wyłącznie w gestii podwykonawcy czytaj więcej: WAŻNE: Stare wzory zleceń na wyroby medyczne do końca marca 2020 r.).

REKLAMA

– Dodatkowo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom świadczeniodawców została przygotowana wyodrębniona instrukcja nadawania uprawnień do pracy w systemie eZWM – informuje NFZ.

Wszelkie uwagi i pytania dot. interfejsów należy kierować na adres: ezpo@nfz.gov.pl

Do pobrania:

Źródło: ŁW/NFZ
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych