REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 22 stycznia 2019

Inżynier mechanik „leczył” raka witaminą B17. Usłyszał 36 zarzutów…

Artykuł pochodzi z serwisu

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu aresztował na trzy miesiące Ryszarda K. podejrzanego o popełnienie 36 przestępstw. Inżynier mechanik prowadził działalność leczniczą w postaci Ośrodka Niekonwencjonalnego Wspomagania Terapii Antynowotworowej. Z jego „terapii” korzystały osoby cierpiące na nowotwory…

Prokuratura zarzuca mężczyźnie, że swoimi terapiami naraził osoby biorące udział w organizowanych przez niego trzytygodniowych kuracjach leczniczych dla osób z chorobą nowotworową na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Samozwańczy terapeuta podawał im w formie zastrzyków domięśniowych i doustnie zawyżone dzienne dawki amigdaliny. To skutkowało jej toksycznym działaniem. Zdaniem prokuratury jednocześnie doprowadził osoby te do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w różnych kwotach jako należności za pobyt i terapię. Swoich „pacjentów” wprowadzał w błąd co do skuteczności leczenia amigdaliną i dietą gersona. W rzeczywistości zastosowana kuracja w świetle nauk medycznych nie potwierdza antynowotworowego działania stosowanych metod (czytaj więcej: Urojone terapie).

REKLAMA

Wobec mężczyzny dotychczas stosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, ale ten nadal prowadził swoją działalność. Wobec faktu usiłowania popełnienia kolejnego tego rodzaju przestępstwa, niezbędne było zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd uznał, że to jedyny sposób by zapobiec popełnieniu przez podejrzanego kolejnego przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

REKLAMA

Źródło: ŁW/Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych