REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 4 grudnia 2019

Irlandia: zatwierdzone produkty z konopi indyjskich

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Jak poinformował thejournal.ie, dwa lecznicze produkty z konopi indyjskich po raz pierwszy mogą być legalnie przepisywane niektórym pacjentom w Irlandii. To efekt pilotażowego programu dotyczącego medycznej marihuany.

Zatwierdzone produkty z konopi to Aurora High CBD Oil Drops i CannEpil (czytaj również: Policja nie uwierzyła, że to medyczna marihuana…). Będą je dostarczać firmy Aurora Cannabis Enterprises Inc i MGC Pharmaceuticals. Irlandzki minister zdrowia Simon Harris podpisał w czerwcu 2019 roku ustawodawstwo, które umożliwia pilotowanie programu „Medical Cannabis Access Programme” na pięć lat.

Tylko specjalista i tylko niektóre przypadki

Zgodnie z programem decyzję o przepisaniu pacjentowi medycznej marihuany może podjąć jedynie lekarz specjalista, a nie lekarz pierwszego kontaktu. Ma to dotyczyć wyłącznie pacjentów ze szczególnymi schorzeniami, u których nie zadziałało standardowe leczenie. Te schorzenia i dolegliwości to:

REKLAMA
  • spastyczność związana ze stwardnieniem rozsianym,
  • nieprzyjemne nudności i wymioty związane z chemioterapią,
  • ciężka, oporna na leczenie padaczka.

Po podpisaniu przepisów rozpoczęto poszukiwania odpowiednich i zatwierdzonych dostawców produktów z konopi indyjskich (czytaj również: Medyczna marihuana nie zawsze nadaje się do leczenia padaczki). Handlowi dostawcy marihuany musieli spełniać określone wymogi, aby móc dostarczać te produkty do Irlandii.

REKLAMA

Zadowoleni producenci

Według Roby’ego Zomera, dyrektora wykonawczego i dyrektora generalnego MGC Pharmaceuticals, CannEpil to produkt, który „tworzy się od lat”. Został on wypuszczony na rynek w 2017 roku. To lek oparty na CBD, który stosuje się w leczeniu osób z padaczką oporną na leczenie.

Dr Shane Morris, dyrektor ds. produktu w Aurora Cannabis Enterprises Inc, powiedział, że firma z przyjemnością pomaga pacjentom, którzy szukają leczenia przy użyciu wysokiej jakości marihuany medycznej w Irlandii.

Źródło: IK/thejournal.ie

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych