REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 5 lutego 2020

IV Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej PTSF

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

W dniach 13–15 marca 2020 r. w Krakowie odbędzie się kolejna, już IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Opieki Farmaceutycznej organizowanego przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. W tym roku skupi się on na temacie „Opieka farmaceutyczna w astmie i PoChP. Wykorzystanie urządzeń medycznych”. Wydarzeniu będzie towarzyszyła Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Rozwój nowoczesnej technologii w opiece farmaceutycznej w Polsce i na świecie” oraz VII Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej.

Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej to idea mająca na celu skonfrontowanie i poszerzenie umiejętności studentów. Uczestnicy konkursu mierzą się z przypadkami pacjentów, proponując optymalne rozwiązanie problemu. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie idei opieki farmaceutycznej w Polsce oraz podkreślenie jej istoty. Konkurs podejmie temat opieki farmaceutycznej w astmie i POChP przy wykorzystaniu urządzeń medycznych. Mogą wziąć w nim udział studenci IV i V roku. Grupa farmacja.net objęła patronem medialnym to wydarzenie.

Wydarzeniu towarzyszył będzie Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, podczas którego studenci sprawdzą własne umiejętności teoretyczne i praktyczne w zakresie przygotowania leku recepturowego. Sprawność oraz dokładność w jego wykonywaniu zostanie dokładnie oceniona przez komisję konkursową. Skierowany jest on do studentów III, IV oraz V roku (czytaj również: Tak studenci farmacji przygotowują się do opieki farmaceutycznej…).

REKLAMA

REKLAMA

Część konferencyjna przybliży słuchaczom ścieżki rozwoju najnowszych technologii medycznych oraz sposoby ich wykorzystania. Poruszona zostanie także kwestia roli opieki farmaceutycznej. Przewidziane są następujące wykłady:

  • „E-zdrowie i telemedycyna przyszłością nowoczesnej opieki farmaceutycznej”, dr Piotr Soszyński,
  • „mHealth w Polsce i na świecie”, Sławomir Kmak,
  • „Druk 3D – nowe możliwości w medycynie i farmacji”, dr Witold Jamróz,
  • „Rozwój technologii w opatrunkach”, firma Urgo.

Po konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach (czytaj również: Poznaj Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji!).

Źródło: IK/PTSF

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych