REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 8 listopada 2016

Izba o wysyłaniu pracowników aptek do lekarzy

REKLAMA

– Lubuska Okręgowa Rada Aptekarska uważa, że wysyłanie przez pracodawców personelu fachowego do przychodni lekarskich, celem reklamowania apteki i kierowania pacjentów do wskazanej apteki, narusza art. 94a Ustawy Prawo Farmaceutyczne – czytamy w opinii Rady. Artykuł ten mówi, że „zabroniona jest reklama aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności. Nie stanowi reklamy informacja o lokalizacji i godzinach pracy aptek lub punktu aptecznego”.

– Taki przedsiębiorca, jak i kierownik apteki, którzy świadomie naruszają zapisy ustawy, nie dają rękojmi na prowadzenie apteki – twierdzi Okręgowa Rada Aptekarska w Zielonej Górze i dodaje, że art. 88 pkt 5 Ustawy Prawo Farmaceutyczne precyzyjnie określa zadania kierownika apteki.

– Wszelkie dodatkowe polecenia zlecone do wykonania, muszą być zgodne z obowiązującym prawem i Kodeksem Etyki Aptekarza RP. Kierownik angażując się osobiście lub wysyłając pracownika apteki (magistra farmacji) do agitacji w przychodniach lekarskich, łamie prawo i naraża siebie, jak również pracownika, do poniesienia odpowiedzialności zawodowej przed Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej. Dotyczy to również pracownika, który działa bez wiedzy kierownika apteki. Natomiast za takie działania pozostałego personelu apteki (technika farmaceutycznego czyi pomocy aptecznej) odpowiada wyłącznie kierownik danej apteki – czytamy w opinii wydanej 20 października.

REKLAMA

Źródło: Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska

REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych