REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 27 września 2018

Jak apteki powinny prawidłowo przekazywać komunikat LEK do NFZ?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia wydał komunikat w sprawie prawidłowego sprawozdawania w komunikacie LEK, danych dotyczących świadczeniodawcy, u którego wystawiono receptę refundowaną. Jak powinny apteki postępować w przypadku umieszczenia na recepcie dwóch numerów REGON?

Do 31 grudnia 2018 r., dopuszcza się przekazywanie w komunikacie elektronicznym LEK zamienne numeru REGON świadczeniodawcy lub numeru REGON podwykonawcy. (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że w związku ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia z dniem 1 października 2017 r. realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w szczególności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w obiegu znajdują się recepty refundowane mogące zawierać identyfikator REGON, zarówno świadczeniodawcy który ma podpisaną umowę z Funduszem, jak i podwykonawcy który udzielił świadczenia zdrowotnego.

Możliwe jest także wykazanie obu numerów identyfikacyjnych REGON jednocześnie (np. w nagłówku recepty). Realizacja wystawionych w ten sposób recept nie będzie kwestionowana.

W związku z powyższym do dnia 31 grudnia 2018 r., dopuszcza się przekazywanie w komunikacie elektronicznym LEK zamienne numeru REGON świadczeniodawcy lub numeru REGON podwykonawcy.

– Za prawidłowe należy więc uznać przekazywanie w elemencie: miejsce-wystawienia-recepty, atrybucie typ – wartości „R” oraz w elemencie miejsce-wystawienia-recepty, atrybucie id-miejsca – numer REGON świadczeniodawcy lub numer REGON podwykonawcy – czytamy w komunikacie NFZ.

Źródło: NFZ

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych