Jak długo można przechowywać Berodual po otwarciu? | farmacja.pl

Jak długo można przechowywać Berodual po otwarciu?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-09-19 08:50:00 /

Czas przydatności do użycia niektórych leków skraca się z momentem ich pierwszego otwarcia. Nie inaczej jest w przypadku roztworu do inhalacji Berodual. O trwałość leku zapytała producenta "Doktor Ania".

Dr n. farm. Anna Makowska jest autorką bloga "Doktor Ania", na którym stara się zmieniać nawyki żywieniowe Polaków. Swoim czytelnikom wyjaśnia trudne zagadnienia spożywcze i farmaceutyczne, ale także komentuje stanowiska firm w spornych kwestiach.

Jeden z jej ostatnich wpisów poświęcony jest przechowywaniu leków po ich otwarciu oraz trwałości jednego z nich - Berodualu. "Doktor Ania", pod wpływem pytań swoich czytelników, postanowiła uzyskać informację o trwałości Berodualu w roztworze do inhalacji, od samego producenta.


Okazuje się, że po otwarciu Berodual można stosować przez kolejne 12 miesięcy, pod warunkiem, że przechowywany był w ciemnej butelce, znajdującej się w kartoniku, a temperatura otoczenia nie przekraczała 25 stopni Celsjusza.

Natomiast w przypadku leku Berodual w postaci inhalatora, moment jego pierwszego użycia (otwarcia) nie ma wpływu na trwałość. Takiego leku można używać do daty ważności wskazanej na opakowaniu.

Więcej o trwałości leków na blogu "Doktor Ani".

Źródło: doktorania.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj