REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 29 czerwca 2018

Jak działa PillPack – firma dostarczająca leki, którą kupuje Amazon?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

PillPack upraszcza proces zarządzania lekami u osób, które muszą codziennie przyjmować pięć lub więcej pigułek i innych środków na receptę. Firma sortuje i pakuje leki, a następnie dostarcza je pod drzwi pacjenta.

PillPack ma jedną fizyczną aptekę w Manchesterze w stanie New Hampshire. (fot. PillPack)

REKLAMA

REKLAMA

Amazon ogłosił podpisanie umowy o planowanym przejęciu firmy PillPack, czyli internetowej apteki. Kursy akcji firm farmaceutycznych w Stanach Zjednoczonych spadły na wieść o umowie Amazona. CVS spadał o ponad 8 proc., Rite Aid o ponad 11 proc., a Walgreens Boots Alliance o ponad 9 proc.

– Wizjonerski zespół odpowiadający za PillPack ma duże doświadczenie w branży farmaceutycznej i skupia się na technologii – powiedział Jeff Wilke, szef działu światowej sprzedaży konsumenckiej w Amazonie, cytowany w komunikacie firmy. – PillPack w znaczący sposób poprawia życia klientów. Chcemy pomóc im w dalszym ułatwianiu ludziom oszczędzania czasu, upraszczaniu życia, poprawianiu zdrowia konsumentów – dodał Wilke.

Na czym polega PillPack? System ten upraszcza proces zarządzania lekami u osób, które muszą codziennie przyjmować pięć lub więcej pigułek i innych środków na receptę. Firma sortuje i pakuje leki, a następnie dostarcza je pod drzwi pacjenta. Wcześniej takie osoby musiały odwiedzać apteki trzy lub cztery razy w miesiącu. Jednocześnie mogą oni sprawdzać stan swoich zapasów w aplikacji PillPack. Otrzymują w niej również przypomnienia o dawkach. Mogą też porozmawiać z farmaceutą.

PillPack ma jedną fizyczną aptekę w Manchesterze w stanie New Hampshire. Wysyłają leki do wszystkich Stanów z wyjątkiem Hawajów i Portoryko.

Źródło: Business Insider

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych