Jarosław Gowin przeciwny uprzywilejowaniu farmaceutów | farmacja.pl

Jarosław Gowin przeciwny uprzywilejowaniu farmaceutów

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-27 09:03:45 /

Projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego, potocznie nazywany "apteką dla aptekarza", w sposób bezzasadny uprzywilejowuje jedną grupę - farmaceutów i jest sprzeczny z zasadą wolności prowadzenia działalności gospodarczej – ocenił wicepremier Jarosław Gowin.

W miniony czwartek Jarosław Gowin w końcu otwarcie przyznał, że jest przeciwny wprowadzeniu zapisów przyznających prawo do prowadzenia apteki wyłącznie farmaceutom.

Uważam, że w sposób bezzasadny, uprzywilejowuje on jedną grupę - farmaceutów. Uważam, że jest to projekt w sposób jaskrawy sprzeczny z zasadą wolności prowadzenia działalności gospodarczej i prawa do prywatnej własności – ocenił Gowin.

Jednocześnie poseł wyraził zadowolenie, że projekt został odrzucony przez nadzwyczają komisję do spraw deregulacji.
- Jakie będą jego dalsze losy, zobaczymy. Być może uda się do tego projektu wprowadzić takie poprawki, które uczynią go akceptowalnym – dodał Gowin.

Jego zdaniem projekt budzi kontrowersje w całym obozie Zjednoczonej Prawicy i to właśnie z inicjatywy posłów Polska Razem został on odrzucony przez komisję ds deregulacji.

Przypomnijmy, że 17 stycznia komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt dla komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji. Jego przyjęcie rekomendowało wówczas ministerstwo zdrowia i samorząd aptekarski; przeciw były m.in. rodzinne sieci aptek, duże sieci aptekarskie i opozycja.

Źródło: Gazeta Prawna

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj