REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 lutego 2020

Kalwaria Zebrzydowska: powiat nie radzi sobie z dyżurami aptek

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej wzywa starostę do przestrzegania prawa. Apteki nie przestrzegają uchwał Rady Powiatu o dyżurach w tym mieście od roku. Pacjenci muszą jeździć po leki do Wadowic lub Skawiny.

Mieszkańcy z tym problemem zwracali się już wielokrotnie do władz miasta (czytaj więcej: Apteki w Kalwarii Zebrzydowskiej nie będą dyżurować). Jednak zarówno burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, jak i radni gminy nie mają w tej sprawie kompetencji.

Powiat jest bezsilny

Miasto wezwało więc starostę Eugeniusza Kurdasa, by egzekwował prawo, które powiat sami uchwalił. Ostatnia uchwała Rady Powiatu w Wadowicach o dyżurach aptek pochodzi z grudnia 2019 roku. Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej oświadczył, że powiat nie radzi sobie z dyżurami aptek.

REKLAMA

Obecnie na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska dyżur całodobowy i świąteczny zgodnie z przyjętym harmonogramem pełni wyłącznie „Twoja Apteka” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Znajduje się ona przy al. Jana Pawła II 7 (czytaj więcej: Bunt aptekarzy w Kalwarii Zebrzydowskiej?).

REKLAMA

Urząd miasta wzywa do działania

 Ustalanie godzin pracy aptek należy do wyłącznej właściwości rady powiatu. Rada Powiatu nie może przekazać tej kompetencji innym podmiotom (czytaj więcej: Problem dyżurów w Kalwarii Zebrzydowskiej rozwiąże nowa apteka sieciowa?).

Warto aby powiat wadowicki, starosta podjęli działania mające na celu wykonanie uchwały … a nie chowali głowy w piasek – dodał Tomasz Baluś. Przedstawiciel tutejszego urzędu wezwał też do działania radnych powiatowych z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Źródło: IK/wadowice24.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych