Kaszki Nestlé mają już 150 lat | farmacja.pl

Kaszki Nestlé mają już 150 lat

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-07 10:47:33 /

150 lat temu szwajcarski farmaceuta Henri Nestlé stworzył Farine Lactée – produkt, którego zadaniem było ratowanie życia dzieci, które nie mogły być karmione piersią. Od tego czasu produkty firmy Nestlé przeznaczone dla dzieci i niemowląt bardzo się zmieniły, ale cel ich tworzenia.

W drugiej połowie XIX wieku, ze względu na słabe warunki higieniczne i znacznie mniejszą niż dziś wiedzę medyczną, duża część niemowląt nie miała szans na długie i zdrowe życie. Jednym z nich był mały Wanner – urodzony przedwcześnie maluch, który nie tolerował mleka mamy. W czasach, kiedy przyszedł na świat, naukowcy dopiero zaczynali rozumieć związek między żywieniem, higieną żywności i zdrowym rozwojem. Skład mleka kobiecego został świeżo odkryty – do dziś jest ono słusznie uznawane za niedościgniony wzorzec pokarmu dla niemowląt. Co jednak z dziećmi, które, tak jak Wanner, nie mogły korzystać z dobrodziejstw mleka mamy?
Wykorzystując całą dostępną wtedy wiedzę i możliwości techniczne, szwajcarski farmaceuta – Henri Nestlé, rozpoczął pracę nad stworzeniem produktu do żywienia maluszków, które z różnych powodów nie mogły być karmione piersią. Chciał, by również one, jak cała reszta dzieci, miały szansę na radosne życie. Jego wysiłki pozwoliły na stworzenie w 1867 roku pierwszego kompletnego preparatu dla niemowląt – Farine Lactée. Pewny jego wysokiej jakości, Henri postanowił sygnować produkt własnym nazwiskiem i rodowym godłem – gniazdem, w którym umieścił pisklęta troskliwie karmione przez mamę. Tak rozpoczęła się historia kaszek dla niemowląt Nestlé.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj