REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 19 marca 2020

Każda apteka dostanie jednak 5 litrów środka odkażającego

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Po wczorajszej publikacji MGR.FARM mówiącej o oburzeniu farmaceutów faktem otrzymania tylko dwóch opakowań środków odkażających po 30 mililitrów, dzisiaj Ministerstwo Zdrowia oraz Polfa Tarchomin informują, że każda apteka otrzyma jeszcze 5 litrów preparatu. Ma on trafić do każdej z nich do końca jutrzejszego dnia.

Dokładnie 11 marca wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej – Marek Tomków – poinformował, że na prośbę wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego i prezes NRA, Polfa Tarchomin przekaże 30 000 bezpłatnych opakowań środków antyseptycznych, które posłużą osobistej ochronie pracjących w aptekach farmaceutów.Nasza redakcja następnego dnia skontaktowała się z Polfą Tarchomin pytając o potwierdzenie tej informacji i więcej szczegółów.

REKLAMA

– Potwierdzamy tę informację, środki zostały przekazane na centralne potrzeby Naczelnej Rady Aptekarskiej. Produkt to Trisept w 30 ml opakowaniu. NRA przekaże je dalej w celu zabezpieczenia farmaceutów – odpowiedział nam Mateusz Czerniawski, rzecznik prasowy firmy.

REKLAMA

Na początku tego tygodnia hurtownia Neuca poinformowała, że rozpoczęła dystrybucję płynu antybakteryjnego Trisept TZF produkcji Polfy Tarchomin w opakowaniu o pojemności 5 litrów. Jednocześnie do każdej apteki Neuca zaczęła też dostarczać obiecywane wcześniej od Polfy Tarchomin 2 gratisowe opakowania płynu dla pracowników apteki w opakowaniach o pojemności 30 ml (czytaj więcej: Rozpoczęto dystrybucję środka odkażającego do aptek. Jaka cena?).

Farmaceuci w mediach społecznościowych zaczęli zwracać uwagę, że są to ilości symboliczne. Jednocześnie okazało się, że w tym samym czasie placówki POZ otrzymywały opakowania tego samego preparatu po 5 litrów. To wywołało oburzenie aptekarzy, które stało się tematem artykuły, jaki w serwisie MGR.FARM ukazał się wczoraj (czytaj więcej: 10 litrów środka odkażającego do POZ, a do apteki… 60 ml. Farmaceuci wściekli!).

Będzie jeszcze 5 litrów!

Dzisiaj za pośrednictwem Twittera firma Polfa Tarchomin poinformowała, że do każdej apteki wkrótce trafią też 5-litrowe opakowania Triseptu Max.

– Paczki przygotowane wspólnie z Ministerstwem Zdrowia trafiają już do farmaceutów – czytamy na Twitterze.Jednocześnie wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński – odpowiadając na wpis członka Naczelnej Rady Aptekarskiej, Kamila Furtaka – zapewnił, że jutro do końca dnia do każdej apteki w Polsce trafi 5-litrowe opakowanie Triseptu.

Te próbki firma dołączyła do dostaw innych produktów na indywidualne potrzeby pracowników aptek – napisał Cieszyński, odnosząc się do wcześniej otrzymanych przez farmaceutów opakowań preparatu po 30 ml.– O i to jest dobra informacja. Dziękuję Panie Ministrze – te płyny są nam teraz w aptekach na prawdę bardzo potrzebne. Czekam na dostawę... – odpowiedział Kamil Furtak.

Źródło: KW/Twitter

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych