REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 19 czerwca 2018

Kierownicy aptek proszeni o weryfikację danych w związku z wdrożeniem e-recepty

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Katowicach apeluje do kierowników aptek ogólnodostępnych o przesłanie danych niezbędnych do uzupełnienia Rejestru Aptek i Punktów Aptecznych. Jest to konieczne w związku z trwającymi przygotowaniami związanymi z wdrożeniem e-recepty.

Nieprzesłanie danych uniemożliwi aptekom i punktom aptecznym wnioskowanie o dostęp do systemu P1. (fot. MGR.FARM)

REKLAMA

REKLAMA

WIF w Katowicach prosi kierowników aptek i punktów aptecznych o przesłanie drogą elektroniczną informacji dotyczących adresu apteki (punktu aptecznego), imienia i nazwiska kierownika, numeru PWZ i numeru PESEL.

– Przesłanie przez Państwa powyższych danych oraz ich aktualizacja w Rejestrze Aptek i Punktów przez Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Katowicach jest niezbędne, ale kierownicy aptek i punktów aptecznych mogli złożyć wniosek o dostęp do Systemu P1 poprzez dedykowany System Obsługi Wniosków – czytali w piśmie WIF w Katowicach.

Na etapie składania wniosku autoryzacja danej apteki i punktu aptecznego odbywać się będzie między innymi poprzez prowadzony przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego Rejestr Aptek i Punktów Aptecznych – w zakresie numeru prawa wykonywania zawodu oraz numeru PESEL w przypadku kierownika apteki oraz w zakresie numeru PESEL w przypadku technika farmaceutycznego (kierownika punktu aptecznego). Dodatkowo numer PESEL weryfikowany będzie na etapie podpisywania wniosku zarówno Profilem Zaufanym jak też innym podpisem elektronicznym.

– Brak powyższych kompletnych danych oraz aktualnych danych w Rejestrze Aptek Ogólnodostępnych i Punktów Aptecznych, prowadzonym przez Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, uniemożliwi aptekom i punktom aptecznym wnioskowanie o dostęp do systemu P1 – informuje WIF.

Źródło: Częstochowska OIA

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych