REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 6 grudnia 2018

Kierownik apteki oskarżony o wyłudzanie refundacji

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Z materiału dowodowego wynika, że w okresie pomiędzy 31 maja 2016 r., a 31 lipca 2017 r. Jerzy W. będąc zatrudniony jako kierownik jednej z aptek na terenie Węgorzewa wyłudził z NFZ 37 937,89 zł. Farmaceuta dysponował drukami recept lekarza, który już nie prowadził swojej działalności i mógł wypisywać leki tylko dla siebie. Recepty były opatrzone pieczątką i nieczytelnym podpisem lekarza.

Kierownik apteki wypełnił 20 takich recepty na 6 pacjentów. W sumie przepisał w ten sposób 337 opakowań różnych leków o wartości 39 456,16 zł. Wyłudził tym sposobem z NFZ w Olsztynie kwotę 37 937,89 zł.

Prokuratura podkreśla, że w całej sprawie przesłuchano kilkudziesięciu światków i zgromadzono obszerną dokumentację. Farmaceuta nie przyznał się jednak do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień.

REKLAMA

Jeśli zarzuty potwierdzą się, grozi mu nawet do 8 pozbawienia wolności. W toku postępowania prokurator zabezpieczył samochód mężczyzny (marki BMW) na poczet grożących kar i środków karnych.

REKLAMA

Źródło: ŁW/Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych