REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 30 sierpnia 2018

Kim jest nowy Główny Inspektor Sanitarny?

Artykuł pochodzi z serwisu

Dziś na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego został powołany dr hab. n. med. Jarosław Pinkas. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie i specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, medycyny społecznej, medycyny rodzinnej oraz zdrowia publicznego. Zastąpił na stanowisku Marka Posobkiewicza.

Jarosław Pinkas – były wiceminister zdrowia, konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego oraz pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw organizacji struktur instytucji publicznych administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności. (fot. MZ)

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko wręczając dzisiaj akt powołania nowemu głównemu inspektorowi, jednocześnie podziękowała ustępującemu ze stanowiska Markowi Posobkiewiczowi za jego wieloletnią rzetelną pracę, za ogromne zaangażowanie i wkład włożony w prace nad ustawą o tzw. dopalaczach, a także za kreatywny i niepowtarzalny sposób zwracania uwagi na różne zagrożenia z zakresu zdrowia publicznego. Pożegnaniu towarzyszyły życzenia dalszych sukcesów w rozwoju osobistym i zawodowym.

REKLAMA

Marek Posobkiewicz złożył 20 lipca br. rezygnację z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Na tym stanowisku zastąpił go Jarosław Pinkas – były wiceminister zdrowia, konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego oraz pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw organizacji struktur instytucji publicznych administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.

REKLAMA

Pinkas, doktor hab. nauk medycznych, był poprzednio sekretarzem stanu w KPRM i pełnomocnikiem rządu ds. utworzenia jednolitej instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żywności, a w latach 2005-07 był wiceministrem zdrowia. Ponownie funkcję wiceministra pełnił od listopada 2015 r. do lutego 2017 r. Następnie – od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r. – był sekretarzem stanu w KPRM.

Źródło: MZ

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych