REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 18 września 2018

Kobiety, który kupiły tabletki poronne przez internet, będą wzywane na policję

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Prawie dwa tysiące osób zostanie przesłuchanych w sprawie tabletek, które mogą prowadzić do przerwania ciąży. Zarzuty usłyszały cztery osoby podejrzane o zorganizowanie procederu w internecie. Świadków ma przesłuchiwać policja w całym kraju na prośbę szczecińskich funkcjonariuszy. Pierwsze wezwania już wysłano do kupujących.

W weekend w internecie pojawiła się relacja przerażonej kobiety, która dostała wezwanie na policję w tej sprawie (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

– Policjanci z komendy miejskiej w Szczecinie wykonują czynności w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę przeciwko osobie, która nielegalnie oferowała do sprzedaży w internecie produkt leczniczy, którego przyjmowanie powoduje skutki uboczne w postaci m. in. poronienia ciąży – mówi nadkom. Alicja Śledziona z Zachodniopomorskiej policji.

Wezwania otrzymują głównie kobiety, bo to one w dużej mierze były klientkami internetowego handlu. Teoretycznie kupowały lek na żołądek, choć w większości przypadków o zakupie decydował efekt ubocznych ich działania – tabletki mogą bowiem doprowadzić do przerwania ciąży.

W weekend w internecie pojawiła się relacja przerażonej kobiety, która dostała wezwanie na policję w tej sprawie. Prokuratura zapewnia jednak, że osoby, które kupiły lek są wzywane na przesłuchanie w charakterze świadków, a nie podejrzanych.

– Musimy ustalić kto kupował leki, aby przeprowadzić śledztwo przeciwko sprzedawcom. To nie były tzw. pigułki dzień po. Leki były oferowane pod własną nazwa, dlatego klienci wiedzieli co kupowali – mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Źródło: Głosz Szczeciński

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych