Kolejna apteka nie wytrzymała konkurencji | farmacja.pl

Kolejna apteka nie wytrzymała konkurencji

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-12 09:59:38 /

Działająca w Krupskim Młynie apteka, była jednym z najdłużej działających w tej gminie przedsiębiorstw. Po ponad 20 latach funkcjonowania musiała jednak poddać się konkurencji.

Apteka Młyńska przy ul. Głównej długo wytrzymała konkurencję – w ostatnich latach dwa razy w pobliskim ośrodku zdrowia otwierano aptekę, bez powodzenia. Ale klientów jej ubywało. Nie jest tajemnicą, że wiele osób wolało jechać po tańsze leki do miasta, do aptek zrzeszonych w sieciach i oferujących atrakcyjne ceny. Od stycznia w gminie nie będzie ani apteki, ani punktu aptecznego.
– W ośrodku zdrowia Sawmed są pomieszczenie przygotowane z myślą o aptece. Będziemy rozmawiać z jego dyrektorem, Henrykiem Sawczukiem na ten temat, myślę, że jemu też będzie zależeć na znalezieniu dzierżawcy. Dwa razy już wynajmował ten lokal, ale tym razem nie będzie innej konkurencji. Być może ktoś zainteresuje się lokalem po Aptece Młyńskiej, ale w tym przypadku przeszkodą mogą okazać się wymogi, które aktualnie stawiane są pomieszczeniom na apteki – mówi wicewójt Stefan Hajda.

Źródło: gwarek.com.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj