REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 28 grudnia 2020

Kolejne 300 tys. szczepionek przeciw COVID-19 dotarło do Polski

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Kilka dni temu w ramach pierwszej dostawy do Polski trafiło ok. 10 tys. dawek szczepionek przeciw COVID-19. Preparat rozdysponowano pomiędzy 72 szpitale węzłowe. Do 18 placówek trafiło od 150 do 900 dawek, do pozostałych po 75.

Dzisiaj o godzinie 8.00 do Polski dotarło kolejne około 300 tys. dawek szczepionki. Tym razem trafią one do 250 szpitali węzłowych. Na lotnisku Chopina odbyła się też konferencja premiera Mateusza Morawickiego. Do końca stycznia do Polski powinno trafić w sumie 1,5 miliona dawek szczepionki. Narodowy Program Szczepień zakłada, że w pierwszej kolejności zaszczepieni będą między innymi pracownicy sektora ochrony zdrowia. To pracownicy:

  •  szpitali węzłowych,
  •  pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  •  domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej,
  •  aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  •  izb
  •  uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

– Dzisiaj chcę zaapelować do medyków – państwo wiecie najlepiej, jakim dobrodziejstwem jest szczepionka. A do wszystkich rodaków, żeby w odpowiedniej kolejności zapisywać się do szczepień – mówił Premier.

REKLAMA


Do tej pory 300 tys. pracowników systemu ochrony zdrowia wyraziło chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Jeszcze do dzisiaj (28 grudnia) pracodawcy mogą zgłaszać swoich pracowników przez specjalny formularz on-line działający na stronach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (czytaj również: Formularz on-line do zgłaszania pracowników ochrony zdrowia do szczepienia przeciw COVID-19).

REKLAMA

Podczas wczorajszej konferencji Minister Zdrowia poinformował też, że rozesłano  700 tys. skierowań do personelu medycznego na szczepienia przeciw COVID-19. W grupie tej znaleźli się również farmaceuci. Skierowania można znaleźć na stronach Internetowego Konta Pacjenta. Skierowania otrzymują również te osoby, które do tej pory nie zgłosiły chęci zaszczepienia (czytaj również: Rozesłano 700 tys. skierowań do personelu medycznego na szczepienie przeciw COVID-19).

15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych.

Źródło: ŁW/Premier

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych