REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 25 lipca 2019

Kolejny lek znika na stałe z Polski. Producent kończy dystrybucję…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Firma Roche informuje o zakończeniu dystrybucji w Polsce leku Roferon-A. Jako przyczynę podaje „zmieniające się możliwości i dostępność skutecznych terapii”. Roche zapewnia, że decyzja o wycofaniu nie jest związana w żadnym stopniu z profilem bezpieczeństwa produktu Roferon-A.

Polska nie jest jedynym krajem, z którego firma Roche wycofuje Roferon-A. Lek ten zawiera rekombinowany interferon alfa-2a, który znajdował zastosowanie w leczeniu białaczki, chłoniaków skórnych czy wirusowego zapalenia wątroby. Z komunikatu producenta wynika, że przyczyną zakończenia dystrybucji leku są zmieniające się możliwości i dostępność skutecznych terapii. Firma Roche podjęła decyzję o stopniowym wycofywaniu produktu Roferon-A z poszczególnych krajów. Producent zapewnia jednocześnie, że rozumiejąc i mając na względzie potrzeby pacjentów i lekarzy, Roche nadal rozwija nowe cząsteczki w zakresie immunologii, onkologii i hematologii (czytaj również: Kolejny lek znika z polskich aptek. Nie ma zamiennika…).

– W związku z decyzją o wycofywaniu produktu Roferon-A, Hurtownia Roche Polska nie otrzymuje już nowych dostaw z Centrali i zakończyła dystrybucję leku w Polsce, a pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktu w Polsce straciło ważność z dniem 1.07.2019. Chcemy jednocześnie podkreślić, że decyzja o wycofaniu nie jest związana w żadnym stopniu z profilem bezpieczeństwa produktu Roferon-A – czytamy w komunikacie firmy.

REKLAMA

W związku z mogącymi pojawiać się pytaniami dotyczącymi dalszego leczenia w konkretnych sytuacjach klinicznych, Roche podkreśla, że w celu uzyskania porady i wszelkich informacji dotyczących wyboru dalszego sposobu leczenia, w tym wyboru innych leków dostępnych w Polsce, pacjenci powinni skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

REKLAMA

– W przypadku podejrzenia wystąpienia działania niepożądanego, sytuacji szczególnych oraz innych informacji dotyczących bezpieczeństwa farmakoterapii po użyciu produktu leczniczego firmy Roche prosimy o jak najszybsze skontaktowanie się z firmą Roche Polska Sp. z o.o. za pośrednictwem strony internetowej www.roche.pl. Raportowanie działań niepożądanych może pomóc w uzyskaniu dalszych informacji o bezpieczeństwie leków – informuje producent (czytaj również: Farmaceuto! Czy zgłaszasz działania niepożądane leków?).

Źródło: ŁW/Roche

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych